Mine põhisisu juurde

Lauvärvid: millised neist on parimad?

15. juuni 2022notino
Kuidas teie lauvärve valite? Kas selle järgi, kuidas toon teie silmavärviga kokku sobib, või peate silmas ka muid omadusi? Tasub mõelda ka sellele, kas värvid silmalaul püsivad, kuidas on neid kõige parem peale kanda ja kui pikalt võite nende peale loota. Mul on teie jaoks suurepärane juhend, mis hõlmab kõikvõimalikke lauvärvide tüüpe.

Kuivad  lauvärvid

Neid lauvärve teame me kõik. Neid leiame igast kosmeetikapoest ja -osakonnast ning nad esinevad tavaliselt tahkena kokkusurutult palettides. Minu jaoks on üks selline põhitoonidega lauvärvide palett iga kosmeetikakoti lahutamatu osa. Seda võib kasutada mitmel moel: võite peale kanda vaid ühe tooni või luua mitu erinevat stiili alustades loomulike toonide ja lõpetades millegi erilise ja silmatorkavaga. 

Nende lauvärvide pealekandmisel kasutan kõige meelsamini loomulikest karvadest pintslit. Selle harjased on tugevamad, mistõttu see võtab lauvärvi paremini peale ja seda on mugavam silmalaule kanda. 

NÕUANNE: Kas soovite võimalikult intensiivseid värve? Kasutage lauvärvide all aluskreemi ja seejärel ärge hajutage värvi, vaid pigem pressige see lau peale. Kui aga teile meeldivad pigem kergelt toonitatud laud, kandke aluskreemile õhuke kiht läbipaistvat puudrit – tänu sellele seguneb lauvärv veelgi paremini naha loomuliku tooniga.

Minu armastatuim lauvärvide palett on Bourjois Eye Catching – mitte vaid tänu ideaalsele värvivalikule, vaid ka tänu pööratavale peeglile. See mahub kenasti ka väikesesse käekotti ja nõnda saan ma seda alati kaasas kanda.Kui soovite suuremat toonivalikut, ostke palett Lorac PRO, kus on tervelt 18 lauvärvi. Siit leiate hulgaliselt põhitoone, millega võite luua näiteks kaunilt suitsused silmad. 

Kas otsite suveks midagi julgemat ja värvilisemat? Siis soovitan paletti Makeup Revolution X Roxxsaurus või üksikuid värve seeriast NYX Professional Makeup Hot Singles™. Millal siis veel lahedaid toone kasutada, kui mitte suvel? 

Tooted

NÕUANNE: Kui paletid pole teie rida ja teile piisab ühest põhitoonist, võite osta näiteks Clinique‘i All About Shadow™ Single‘i. See on suurepärase tekstuuriga ja seda võib lausa mitme kihina peale kanda, seega vaid ühe lauvärviga võite välja võluda nii õrna päevase kui ka julgema õhtuse meigi. 

Pulbrilised lauvärvid 

Kuivad lauvärvid ei esine aga vaid palettides. On olemas ka pulbrilised lauvärvid, mis võivad olla matid, aga tihtipeale esinevad ilusate sädelevate värvide kujul. Kui proovite nendega oma meigipõhjale sära lisada, olete paari minutiga peoks valmis.

Kreemjad lauvärvid 

Niinimetatud kreemjad lauvärvid esinevad kreemi või geeli  kujul, mis ongi nende põhierinevus võrreldes kuivade lauvärvidega. Nad näevad suurepärased välja, aga ma ei soovita neid päev läbi kanda, kui te ei just ei taha oma meiki kogu aeg parandada. Just sooja ilmaga vajub see värv kergemini peenikeste joonte sisse. Neid on küll lihtne jälle laiali hajutada, aga see tegevus vajab meeldetuletamist.

Pealekandmisel proovige ära kas sünteetiliste harjastega lauvärvi pintsel või katsetage sõrmega pealekandmist. Sel moel loote korratu ja samas seksika väljanägemise.

Kas teile meeldivad sätendavad lauvärvid? Kindlasti leiate endale midagi NYX Professional Makeup Prismatic Shadowsi sarjast. Need lauvärvid ja nende karbid otse kutsuvad end sõrmega peale kandma, et luua hooletu rannameigi mulje.

NÕUANNE: Kui teile meeldib geeljate lauvärvide lõppefekt, tehke kuivade lauvärvidega alusmeik, mis peab pikalt vastu, ja seejärel kandke geeljas värv lau keskosale või silma sisemisse nurka. 

Tooted

Lauvärvid pliiatsi kujul

Pliiats-lauvärvid pakuvad meile veel ühe võimaluse, kuidas kreemjaid lauvärve hõlpsamini peale kanda. Kandke värvid otse pliiatsiga laugudele ja vajaduse korral hajutage sõrmega laiali. Pliiats sobib ka hästi käekotti – pole vaja karta, et karp lahti läheb ja värv laiali pudeneb. 

Vedelad lauvärvid 

Selle lauvärvi ajasite võib-olla kunagi huuleläikega segamini. Seda müüakse aplikaatoriga tuubis, kuid ärge laske end segadusse ajada - see on mõeldud vaid silmadele! 

Tänu aplikaatorile on neid imelihtne peale kanda. Värvid peaksid küll kiiresti kuivama, kuid vaadake ette ja ärge kandke peale liialt paksu kihti. Need värvid ei pea just kõige kauem vastu ning, just nagu geeljad lauvärvid, kipuvad ka need vagudesse kogunema ja inetuid plekke jätma, kui just pole tegemist kõige kvaliteetsemate värvidega. Minu arvates on need aga ideaalsed fotode tegemisel.

Veekindlad lauvärvid

Lõpuks tahan teiega jagada veel ühte nõuannet ja selleks on veekindlad lauvärvid. Suvi läheneb ja kindlasti tahate veeta palju aega vee ääres. Või mitte? Sellest pole midagi! Veekindlaid lauvärve hindate suvekuudel ka siis, kui peate päev läbi linnas jooksma või koosolekutel istuma. Igal juhul on tegemist kosmeetikavahendiga, mis tuleks suvel ära proovida.

Aga teie? Kas te juba teate, millised lauvärvid on teie jaoks parimad? Või peate veel mõned neist ära proovima? 

Loe lisaks