Mine põhisisu juurde

Ära kitku kulme. Kasuta huulepulka. Mida ütleksite enda nooremale minale teie?

1.3.2023

Iva Davies

Lugemine kestab 5 minutit

Kunagi ammu-ammu olime me ilusad ja noored ning toonased mured tunduvad meile nüüd naljakad. Aga tookord olid need vägagi olulised, see on selgemast selge. Teisest küljest aga ei pööranud me nii suurt tähelepanu sellele, millest meil võiks kasu olla. Lugege, mida ütleksime meie toimetuses oma nooremale minale.

Noorus peaks olema muretu, aga olgem ausad – vanusega saavutab inimene asjadele laiema vaate, mis aitab meil tegeleda just sellega, mis on tõesti oluline. Ning paljud „probleemid“, mida me nooremas eas arutaksime nädalate kaupa sõprade ja sõbrannadega, laseme nüüd naeratades mööda minna. Mida tahaks kuulda (või peaks kuulma) meie noorem mina?

Jäta kulmud rahule ja pediküür on kõige alus.

Jana U. , Veebitoimetaja

Armas Jana, eemalda korralikult meik ja seda igal õhtul. Silmameigi eemaldamiseks kasuta tundlikele silmadele mõeldud vahendeid, joo palju (vett!) ja kaitse end päikese eest (ka kõrvu ja huuli). Juustele mõeldud päevitusvahendid, palsamid ja maskid võta kaasa ka matkama minnes. Ära karda punast huulepulka, see sobib sulle. Ära kitku endal ise kulme ja ütle kosmeetikule täpselt, mida sa soovid. 90ndad lähevad jälle moodi, aga sa ei pea iga moelainega kaasas käima. Pea oluliseks pediküüri, koledate sõrgadega on sul paha käia! 

Värvimata juuksed, lihtsam elu

Jana P. , Veebitoimetaja

Ära värvi endal juukseid! Sa said looduselt kaasa kaunid pruunid juuksed, mille suur hulk toone lähevad loomulikult üksteiseks üle. Sinu tütrel on samasugused juuksed, ainult et tema on määrdunud blond, ning küsimusele, kas tal on salgud värvitud, vastad sa tema viiendast eluaastast peale. Ning nii nagu tema ei kanna alates viiendast eluaastast värvitud salke, väldi neid ka sina. Ja teised eksperimendid – oranž, blond, must? Mitte ükski neist pole sinu jaoks. Armasta oma loomulikkust ning investeeri juuste värvimise asemel parem nende tervisesse ning kvaliteetsetesse šampoonidesse ja palsamitesse. Ilma värvimata on elu nimelt palju lihtsam!

Janad oleksid endale nooruses soovinud:

Meigi eemaldamine on kõige alus.

Diana T. , Projektijuht

Jumala eest, ma palun sind, mõtle näonaha puhastamisele igal õhtul! Sul on kaunis noor näonahk, nii et unusta ära need ebakvaliteetse meigi kihid, mida sa niikuinii õhtul korralikult ei eemalda. Meigi eemaldamine alles hommikul? Kes seda küll kunagi kuulnud on? Nii et kui sa ei taha, et sul oleksid rikutud ripsmed, ummistunud poorid ja inetu näonahk, mine kenasti igal õhtul vannituppa ja korda meigieemaldusmantrat: esimese puhastamisega eemaldan meigi, teisega puhastan näonahka. 

Ära söö kartuleid suhkruga

Alice R. , Lead of Content Marketing

Ära värvi endal juukseid roheliseks. Sa oled küll esimesed 14 päeva koolis hästi lahe, aga pärast kasvab see väga kaua välja. Kui tahad kasutada silmalainerit, siis vali mõni tagasihoidlik, sa ei pea tingimata välja nägema nagu Dracula. Ning ära söö kartuleid suhkruga ega too vabanduseks raseda isusid, imetamisega kaalus alla ei võta.

Alice ja Diana armastaksid:

Kaitsefaktor ei ole vanade jaoks 

Ingrid D. , Veebitoimetaja

Õpi ära tundma oma tõelisi soove ja ela iseenda järgi. Võimalikult varakult. Ning samuti sea enda ümber kindlad piirid, mille ületamisel ei ole sinu jaoks probleem öelda „ei“ või „kerige minema“. Ära hooli sellest, mida arvavad teised. Maailmas on vaid paar inimest, kelle arvamus peaks sulle oluline olema. Nii et lähtu nendest.

Kasuta kõrge kaitsefaktoriga kreeme. Kogu aeg. Sellest pole midagi, et pärast puhkust küsitakse sinult, et miks sa oled valge nagu kriit. Eksperimenteeri juustega. Blondid, lühikesed, pikad, mida iganes. Millal siis veel, kui mitte praegu! 

Ära pea dieete. See ainult rikub ära suhted toidu ja oma kehaga. Puhasta endal korralikult näonahka. Iga päev! Ära karda silmatorkavaid huulepulki. Sa elad vaid ühe korra ning oleks kahju seada endale piiranguid millegi nii jumaliku osas nagu huulepulgad. 

Neile, keda sa armastad, ütle seda kogu aeg. Ning kallista neid. Nad ei pruugi siin olla nii kaua, nagu sa arvad. Ning ma kordan – kasuta kaitsefaktoriga tooteid. Loomulikult.

Alkohol? Isegi mitte meigieemaldajas!

Leanika, veebisisu toimetaja

Ära kasuta alkoholi sisaldavaid meigieemaldajaid. Kes sulle küll sellist nõu andis? Eemalda meik, isegi siis, kui sa enne seda tühjendasid kell kolm hommikul oma mao ema hoolitsetud kiviktaimlasse. Ära kasuta oma tugeval noorel näonahal kilode viisi meiki ning selle kontuurpliiatsiga äärista enda huuli, mitte ära joonista selliseid, mida sa sooviksid. Ning tüdruk, uuri aegsasti välja (pean silmas vabalt kohe, kui sa lugema õpid), mis on kõrge SPF-kaitsefaktoriga kreemid, ning kasuta neid iga päev seal, kus nahk riiete alt välja paistab.

Ära värvi kodus ise juukseid ning kui võtad juuksuri juurde aja, siis ära ole laisk, vaid sõida end tõestanud juuksuri juurde, mitte ära mine nurgatagusesse salongi. Nii ei jää sa pooltest juustest ilma juba pärast 20seks saamist. Ning otsi juuste väljalangemise vastaseid tooteid. Ning veel – ära ole nii tubli, ela tõesti siin ja praegu, anna ruumi õigetele mõtetele ja lase asjadel ise kulgeda. Howgh.

Ingridil ja Leanikal läheks kindlasti vaja:

Kas me inspireerisime teid? Millised on teie sõnumid oma nooremale minale?