Mine põhisisu juurde
Proovige tänavu läheneda naistepäevale teisest küljest. Tähistage naiselikkust!
23.2.2023Jana Potuznik
Lugemine kestab 6 minutit
Naiselikkus on midagi meis sügaval peituvat. See on meie tugevus, energia, tarkus, heasoovlikkus ja usk iseendasse. Ning millal siis veel kui mitte naistepäeva paiku on õige aeg endale meelde tuletada, kui imeline on see meie sisemine energia?

Palju elurolle, alati laitmatu sooritus

Kas teate, mis iseloomustab kõiki naisi, sõltumata vanusest, ametist või rahvusest? Me oleme lihtsalt vapustavad! Rööprähklejatest võlurid. Töörügajad. Ennastohverdavad emad, abivalmid kolleegid ja truud sõbrannad. Armsamad. Abikaasad. Partnerid ja tüdruksõbrad. 

Me läheme pidevalt ühest rollist teise ning tuleme kõigi nendega suurepäraselt toime. Me jagame nõuandeid, naeratusi ja ideid. Oleme eestvedajad ja algatajad, suudame lahendada ilmvõimatuid probleeme ja luua korda tõelises kaoses. Kui me särame, siis särab ka maailm meie ümber. Ning et võiksime särada ka iseenda jaoks, peame hoolitsema oma energia, rahulolutunde ja tugeva sisemise naiselikkuse eest. Kuidas teiegi võiksite selle ära õppida?

1. Õppige armastama enda tõelist olemust

Armastage mitte ainult seda, et tulete toime vist kohe lausa kõigega maailmas, vaid ka seda, et olete tundeline, haavatav ja habras. Et suudate ühe hetkega naerma puhkeda või siis emotsionaalselt kokku kukkuda. Et vaimustute kiiresti uutest asjadest, aga jätate nende tegemise rahumeeli pooleli. Et teil pole mitte ainult oma tugevused, vaid ka paar nõrka külge. Sest see on see, mis on meis kõigis inimlik.

Imetlege seda, et suudate unistada ja ühtlasi uskuda, et teie unistused saavad kord tõelisuseks. Et suudate jääda oma visioonile kindlaks ja näha seaduspära ka näiliselt ebaloogilistes asjades. Et tunnete rõõmu pisiasjadest ja päikesetõus tekitab teis samasuguse õnnetunde nagu see, kui teil on aega maha istuda, süüdata küünal ja veidike lugeda. 

2. Uskuge armastusse

Nii kogu elu kestvasse kui ka armastusse esimesest silmapilgust. Uskuge armastusse ka siis, kui te ei ole ehk enda oma veel leidnud. Ning uskuge eelkõige armastusse enda vastu. Jumaldage endas seda last, kes pistab vihma käes mööda heinamaad jooksu ja kilkab rõõmust. Suhtuge endasse lihtsalt nagu tõelisse aardesse. Ning püüdke näha armastust kõikjal enda ümber, mitte ainult armastavas partneris.

3. Elage heasoovlikkuses

Oma vead suudame me kohe üles leida, eks? Aga kuidas on oma heade omaduste, oskuste ja üldse enda kiitmisega? Kiitke ennast kohe kõige eest! Ka pisiasjade ja igapäevase eest. Olge enda vastu sama heasoovlik nagu oma laste või parimate sõbrannade vastu. Andke endale andeks, kui vaja. Lubage endal tunda valu, ärge peitke oma pisaraid ja kiitke end ka selle eest, et näitate välja oma nõrkust. Selles on nimelt tohutu jõud. 

Millega hellitada end naistepäeval?

4. Kaitske oma piire...

Ning ärge laske endale ligi neid, kes teile liiga teevad. Muutuge valvsaks iga kord, kui keegi ütleb: „Ma lähtun lihtsalt sellest, et sinul hea oleks!“ Olge väga ettevaatlik manipuleerimise suhtes ja õppige seda ära tundma. Enda heaolust suudate lähtuda tõepoolest ainult teie ise. See, kes tahab teid muuta selliseks, milliseks te ise ei soovi muutuda, jääb alati manipulaatoriks, kes ei pea teist kübetki lugu. 

5. Lähtuge oma intuitsioonist

Enda piiride kaitsmine tähendab ka oma tunnete usaldamist. See tähendab usku, et just teie idee on hea, et teie retsept võib olla parem kui see, mida peres on sada aastat kasutatud, et teil võib olla suurepärane äriplaan ka siis, kui te pole mitte kunagi ettevõtlusega tegelenud, või et suudate edukalt välismaal õppida, kuigi te alles alustate inglise keele omandamist. 

Teha seda, mida tehes end hästi tunnete, on veel üks vajalik naiselik oskus. Ka siis, kui peaksite seda alguses õppima nii, et kasutate mõne trendika parfüümi asemel „vana kooli“ oma. Või nii, et sööte just seda, mille järele teil isu on. 

Teha seda, mida te ise õigeks peate, mitte aga seda, mida ümbritsevad ütlevad, on samuti üks suuremaid seksika naiseliku energia allikaid. See kehtib ka selle kohta, mida te endale selga panete, kuidas end meigite, milliseid profiile või seriaale jälgite või millist muusikat kuulate. 

Miks? Iseenda järgi elamises on kindlustustunne, mis ahvatleb ja tõmbab ligi, mida imetlevad nii mehed kui ka naised ning mis on olulisem kui see, millise kaubamärgi käekoti te olete parasjagu välja valinud, milline on teie juuksevärv või rõivanumber. Usk iseendasse on palju olulisem ja tähtsam veetluse allikas. 

6. Pühitsege oma keha

Ning samavõrd oluline on see, kuidas te näete oma keha. Kas see pole piisavalt sümmeetriline? Piisavalt pikk? Sellel on venitusarmid? Voldid? Esimesed kortsud? Olge nüüd! Teie keha on täpselt selline, nagu see olema peab. See on koos teiega ehk juba nii mõndagi läbi elanud ja võib-olla pole see sündinud just modellile omaste vormidega. Kuid see pole tähtis. 

Energia voolamiseks vajab keha meeldivat liikumist ja head toitu. Kehal on vaja füüsilist puudutust (nii enda kui oma armsate lähedaste oma), kallistusi, suudlusi, hellitusi ja aktsepteerimist just sellisena, nagu see on. Sest ainult siis olete oma kehas õnnelik. Ning ainult siis naudite oma naiselikkust ja elu iga hingetõmbega. Oma füüsilist keha loomulikult aktsepteerides.

7. Olge tänulik

See ei ole lihtne, aga püüdke iga päev öelda, mille kõige eest olete tänulik. Tehke seda enne uinumist hämaras teki all lebades. Või kirjutage see paberile ja tuletage seda endale aeg-ajalt meelde. Olge tänulik kõige eest, mis tõi teile sellesse päeva rahu. Olgu tänulik selle eest, mis on nii tavaline, aga mida teil ei pruugiks samas üldse olla. Olge tänulik elu kui sellise eest. „Olen tänulik“ peaks olema teie igapäevane mantra. Järgmine samm tõelise naiseliku energia poole.

Jah, igaühe jaoks meist on mõni neist seitsmest näiliselt pisiasjast raske. Kuid ärge andke alla. Tehke seda ilu, naiselikkuse ja kauni energia nimel, mida on teist tunda juba kaugelt eemalt. Head naistepäeva, kallid naised!

Loe lisaks