Arvustus: alumiiniumivabad antiperspirandid ja deodorandid?

3. november 2021notino
Antiperspirandid ja deodorandid on samasugune tavapärane osa meie igapäevasest hügieenist, nagu hambapesu või nahahooldus. Nende toodetega veedame me terve päeva ning just seetõttu tasub tunda huvi koostise vastu ja uurida välja, millised tooted meile kõige paremini sobivad. Otsustamise uurida, kuidas toimivad alumiiniumivabad antiperspirandid ja deodorandid. Proovisime mitu populaarset toodet sõna otseses mõttes omal nahal ära ning teame nüüd, millised on tõepoolest oma hinda väärt.

Miks kasutada alumiiniumivaba deodoranti või antiperspiranti?

Higistamine on täiesti loomulik protsess, millega meie keha vabaneb mürkainetest ja hoiab õiget temperatuuri. Nahal leiduvate bakterite toimel põhjustab see aga ebameeldivat lõhna. Rääkimata sellest, et mõni meist lihtsalt higistab rohkem ning ebameeldiva lõhna ja riietele tekkivate märgade plekkidega võideldes otsime me loomulikult viisi, kuidas neid nähtusi kõige paremini vältida. 

Kui te higistate vähem, siis aitab ebameeldivat lõhna kindlasti varjata kvaliteetne deodorant. Juhul kui soovite vähendada higistamist ennast, võtke appi antiperspirant. Selles aitavad sageli higiga võidelda alumiiniumisoolad, mis ummistavad meie higinäärmed, et higi ei pääseks välja. 

Alumiiniumisoolad on küll väga tõhusad, kuid ühtlasi kritiseeritakse neid just higinäärmete ummistamise ning koguni seotuse tõttu rinnavähi või Alzheimeri tõvega. On aga oluline märkida, et erialased uuringud ei ole seost nende haigustega tõestanud.

Sellele vaatamata eelistab järjest rohkem inimesi alumiiniumivabu antiperspirante ja deodorante. Eelkõige hindavad neid inimesed, kellel on tundlikum nahk ning kes seetõttu eelistavad rohkem naturaalseid koostisosi sisaldavaid tooteid. Teisisõnu, need meist, kellele meeldib looduslik kosmeetika. 

 

 

Milline on parim alumiiniumivaba deodorant või antiperspirant?

Muidugi huvitab meid, kui hästi alumiiniumivabad tooted klassikalistega võrreldes toimivad. Proovisime paari alumiiniumisooladeta tipptasemel deodoranti ja antiperspiranti ning kirjutasime teile lugemiseks arvustused. Kas katsetamisel selgus ülekaalukas võitja? 

Dove Original 

Sain katsetamiseks alumiiniumi- ja alkoholivaba deodorandi Dove Original. Mul on hea meel, et sain just pihustatava deodorandi, sest ma ei ole kõige suurem pulk- ja rulldeodorantide fänn. Esmakordsel nuusutamisel hakkas mulle kohe meeldima sellele kaubamärgile nii tüüpiline mõnus puudrilõhn, mis on minu meelest kõige paremini õnnestunud. Mind üllatas meeldivalt, et toode toimis hästi ka palavamate ilmadega ning kõrvaldas tõepoolest ebameeldiva lõhna. Samuti ei tekita see rõivastele plekke, mida ma pean suureks plussiks. Dove on ühesõnaga kindla peale minek meeldiva hinna eest.

Susanna H.

Schmidt's Charcoal + Magnesium

Alumiiniumivaba pulkdeodorant Schmidt's Charcoal + Magnesium on suurepärane lahendus kõigile, kes otsivad tõeliselt toimivat naturaalset koostist. Lõhn on neutraalne, aga minu meelest sobib see pigem meestele. Tajun selles eelkõige tsitrusvilju, aga arvan, et see ei lämmata ei naiste ega meeste parfüümi. Meeldiv kasutada ja kanda.

Anne H.

Uriage Hygiène Gentle Deodorant

Kaubamärk Uriage hakkas mulle meeldima juba umbes kolme aasta eest ning sellest ajast peale olen selle tuline pooldaja. Seetõttu on mul hea meel, et sain võimaluse proovida ka nende toodet Hygiène Gentle Deodorant. Ma ei ole eriti suur rulldeodorantide fänn, aga harjusin sellega täitsa ära. See on reisil või käekotti pannes kindlasti praktilisem. Mis aga puudutab toodet ennast, siis olen sellega väga rahul. Mul on tundlik ja ekseemile kalduv nahk ning see deodorant on naha vastu tõeliselt õrn ja seda võib kasutada vabalt ka pärast depileerimist. Lisaks on sellel mõnus värske lõhn.

Andra K. 

Vichy Deodorant

Selle kaubamärgi deodorantide korral võib kvaliteedis kindel olla ning alumiiniumisooladeta Vichy Deodorant ei ole kahtlemata erand. See on lisaks ka alkoholi ja parabeenideta, mistõttu see peaks olema naha suhtes täiesti ohutu. Kuigi toode ei ole üldse lõhnastatud, on nahk pärast kasutamist tõepoolest ebameeldiva lõhnata ning see tunne püsib mul üsna kaua. Ma ei usu, et see püsiks 48 tundi, aga teisest küljest ei saanud ma seda ka kontrollida, sest käin iga päev duši all.😊 Nii et minult saab see mineraalne deodorant kindlasti positiivse arvustuse. 

Andres S.

Avène Body

Nahasõbralikku kosmeetikat armastan ma väga ning kasutangi praktiliselt ainult seda, nii et deodorandi Avène Body katsetamise üle oli mul väga hea meel. Lõhn on mahe ega ole pealetükkiv. Deodorant on ise väga hell, mida hindavad eelkõige tundliku nahaga inimesed nagu mina. Suurepärane on ka praktiline pakend, mis mahub igasse käekotti, ning see, et toode ei jäta riietele plekke.

Anna T.

Eisenberg Classique

Deodorant Classique kaubamärgilt Eisenberg huvitas mind eriti hinna tõttu. Katsetasin seda umbes nädala ning pean ütlema, et toode on proovimist väärt ja on hea kandidaat parima alumiiniumivaba deodorandi tiitlile. Mõni asi on aga hoopis teisiti kui tavaliste deodorantide juures. Esiteks on pudel veidi teistsugune. See meenutab mulle pigem fikseerimisspreid. Ja teiseks – deodorant ei lõhna üldse, mis on veidi omapärane, aga see toimib sellele vaatamata. See kõrvaldab ebameeldiva lõhna ja mulle tundus, et vähendab veidi ka higistamist. Lõhna puudumine on aga minu meelest suurepärane eelkõige seetõttu, et nii ei võistle see teie parfüümiga. Kui teil ei ole midagi selle vastu, et veidi rohkem maksta, soovitan seda kindlasti proovida, aga hoiatan, et elukaaslane võib teilt selle pihta panna, nagu mul juhtus. 😊 

Susanna H.

Collistar Special Perfect Body Multi-Active Deodorant 24 Hours

Värske ja mahe lõhn, nahka säästev koostis – ei ärrita, ei kipita, ei sisalda alumiiniumi. Deodorandi Collistar pealekandmisel olin natuke üllatunud, sest see ei ole aerosool, vaid sprei ning deodorant on väga vedel. Pärast pihustamist võtab kuivamine aega ning see on üsna kleepuv. Üldiselt olen aga rahul, tavalisteks päevadeks kodus või kontoris sellest piisab, suurema pingutuse korral toimimist ei ole ma veel proovinud.

Anne H.

Nivea Fresh Pure

See üllatas mind veidi, aga Nivea Fresh Pure on seni parim naistele mõeldud alumiiniumisooladeta deodorant, mida ma olen proovinud. Tagasihoidlik ja meeldiv lõhn, hea peale kanda, ei jäta valgeid plekke ning püsib tõesti kogu päeva. Soovitan soojalt! 😊

Valli P.

Weleda Citrus

Weleda kaubamärk mulle meeldib, kuigi ma ei ole eriti suur looduskosmeetika kasutaja. Aga kõik tooted, mida olen siiamaani proovinud, on olnud suurepärased. Seetõttu tekitas deodorant Weleda Citrus minus huvi. Ma ei olnud kindel, kas ainult looduslikud koostisosad aitavad vähendada higistamist või tulla toime ebameeldiva lõhnaga, ning seetõttu olin põnevil, millist tagasisidet ma selle loodusliku deodorandi kohta anda saan. Higistamise ja ebameeldiva lõhnaga tuli see väga hästi toime, ainult deodorandi enda lõhn mulle päris hästi ei meeldinud, aga see on ilmselt maitse küsimus. Lõpetuseks ainuke etteheide – kui panna peale vajalikust rohkem, muudab see veidi tumedate rõivaste tooni.  

Andres S.

Niisiis, kas tulemused üllatasid teid või aimasite te õigesti? Olgu nii või teisiti, kindlasti oleme ühel meelel, et alumiiniumivabu deodorante tasub tõesti proovida. 

Read more