Kuidas kaitsta juujseid kuumuse eest?

3. november 2021notino
Seetõttu on mul peas ainult paar pruuni väga peent ja kiiresti rasvaseks muutuvat karva, mis lisaks pakivad väga sageli kohvrid ja lahkuvad mu peast sõnadega, et juukseharja peal, põrandal või dušikabiini põhjas ootab neid märksa toredam elu. Neid julgeid, kes jäävad, püüan ma iga päev kvaliteetsete juuksehooldusvahenditega veenda, et nad mind maha ei jätaks.

Šampoon, palsam, juuksemask, vitamiinid juuksekasvu toetamiseks, piisav uni, joogirežiim, tervislik eluviis... Kõigest sellest püüan ma kinni pidada, et mu juukseid oleksid ilusamad, tihedamad ja tervemad. Ning kui erandkorras juukseid sirgestan või lokin, siis ei tohi puududa kvaliteetne juukseid kuumuse eest kaitsev vahend.

Pihustatavad vahendid, kreemid, piimad – mida eelistada?

Juukseid kuumuse eest kaitsev pihustatav vahend on kõigi seda tüüpi toodete seas minu lemmik. Kõige rohkem hindan ma selle juures asjaolu, et ma ei ole pärast pealekandmist seda üleni täis ega pea seda kätelt, otsa eest ja õige sihtimise korral isegi mitte riietelt maha pesema. Meie e-poes on neid terve hulk, paljud neist lisaks kuumuse eest kaitsmisele ka hooldavad juukseid ning täidavad selliseid ülesandeid nagu elujõu andmine, silumine, kuivamise kiirendamine märgadesse juustesse kandmisel või isegi kuumtöödeldud juuste peamise vaenlase – niiskuse – eest kaitsmine.

Sõber vihmase ilmaga

Kui mitu korda on teil juhtunud, et olete veetnud vannitoas föönitades, sirgestades ja stiliseerides terve tunni ning seejärel kodust välja läinud ja avastanud, et õues sajab? Sügise lähenedes on selline katastroofiline stsenaarium järjest tõenäolisem ning seetõttu soovitan teil proovida juuste kuumtöötlemiseks mõeldud pihustatavat vahendit Schwarzkopf Professional Osis+ Flatliner. Lisaks kuumusele kaitseb see nimelt juukseid ka liigse niiskuse eest ja vähendab kahuseks muutumist. Nii on see vihmase ilmaga vihmavarju järel kohe paremuselt teine sõber.

Juuste kaitsmine ja soengu stiliseerimine

Kui otsite juuste kaitsmiseks sellist pihustatavat vahendit, mis neid ühtlasi ka siluks ja kergelt fikseeriks, proovige juuste kuumtöötlemiseks mõeldud pihustatavat vahendit Wella Professionals Eimi Thermal Image. Tegu on nn kahefaasilise spreiga, mis esimeses faasis toidab juukseid ja kaitseb neid kuni 220 °C temperatuuri eest, teises aga hoolitseb nende silumise ja fikseerimise eest. Pärast seda on juuste stiliseerimine lihtsam ja kiirem. 

Kuivamise kiirendamine

Kas teate, et osad pihustatavad vahendid oskavad lisaks kuumuse eest kaitsmisele ka juuste kuivamist kiirendada? Pihustage lihtsalt toodet juustele ja pääsetegi poole elu föönitamisele kulutamisest. Üks selliseid vahvaid kuumuse eest kaitsvaid spreisid on Maria Nila Style & Finish, mis lisaks hoiab keskkonda, sest on 100% veganitele sobiv, kliimat mitte mõjutavas pakendis ning silikooni ja sulfaatideta. Lihtsalt suurepärane!

Hoolitsus Milanost

Oma nelja kuumuse eest kaitsva lemmiksprei loetelu lõpetan Itaalia kaubamärgiga Alfaparf Milano. Alfaparf Milano Style Stories Thermal Protector on kuiva koostisega, mistõttu võite seda kasutada nii niisketel kui ka kuivadel juustel. Nähtamatu kiht kaitseb juuksekiudu kuumuse eest, paneb juuksed hästi lõhnama, hoiab neid kauem puhtana ja neutraliseerib ebameeldivad lõhnad. 

Juukseid kuumuse eest kaitsvad kreemid ja piimad on täpsemalt peale kantavad. Tänu nende konsistentsile tunnete paremini ära, kuhu te olete kreemi juba kandnud, ning väldite nii asjatut raiskamist. Nagu pihustatavad vahendid, oskavad ka kreemid lisaks kuumuse eest kaitsmisele veel paljusid teisigi imelisi asju. 

Vananemise vastu

Üks neist on vananemisvastane hooldus. Jah, nii imelik, kui see ka ei oleks, on ka juustel oma „kortsud“ – aja jooksul need vananevad ning kaotavad oma tugevuse ja läike. Siluv ja toitev kuumuse eest kaitsev piim Kérastase Chronologiste Thermique Régénérant võitleb vananemise ilmingutega, taaselustab ja pehmendab juukseid ning kaitseb neid kuni 230 °C temperatuuri eest.

Kaitseta jäänud juuste päästmine

Neile, kes on oma juuste kuumuse eest kaitsmise hooletusse jätnud ja need on kahjustunud, soovitaksin proovida kahjustunud juustele mõeldud termoaktiivset kreemi Redken Extreme. Redkeni juuksetooted on lisaks loodud nii, et neid võivad julgelt kasutada ka tundliku peanahaga inimesed ning eelkõige on see populaarne oma kohese toime tõttu – kahjustunud juuste taastamiseks piisab sageli ka ühest kasutuskorrast. Sarjast Extreme leiate lisaks sellele kreemile ka šampooni, juuksemaski, palsami ja muud tooted, mis võivad teie kahjustunud juuksed päästa. 

Loomulikele lokkidele

Veel üks suurepärane vahend juuste kuumuse eest kaitsmiseks on loomulikult lokkis juustele mõeldud juustessejäetav hooldusvahend Kérastase Curl Manifesto Crème De Jour Fondamentale. See kantakse värskelt pestud ja rätikuga kuivatud lokkidele. Võite seda julgelt kanda ka juurtele – toode on ultrakerge koostisega, mistõttu see ei muuda juukseid raskeks ega rasvaseks. See ei lase juustel kahuseks muutuda ning tulemuseks on siledad, läikivad ja elastsed lokid. 

Minimalistidele

Viimased kaks kreemi, mida ma täna juuste kuumuse eest kaitsmiseks soovitan, on taastav kreem L’Oréal Professionnel Steampod ja minimalistlik juuksekreem Shu Uemura Styling netsu design. Mõlemad pakuvad professionaalset hooldust ja tõhusat kaitset kuumuse eest. Kreem L’Oréal Professionnel Steampod on loodud spetsiaalselt juuste kuumtöötlemiseks professionaalse sirgestajaga SteamPod ning see sobib kuivadele juustele. Kreemi Shu Uemura Styling netsu design hindavad peamiselt Jaapani minimalismi sõbrad ning kahuste ja tõrksate juuste omanikud. See fikseerib juuksed kuni 96 tunniks ja paneb need loomulikult läikima ning juuksed on tänu sellele sametiselt pehmed.

Tooteid juuste kuumuse eest kaitsmiseks on praegu turul palju ning vahel võib olla tõesti keeruline neis orienteeruda. Seetõttu loodan, et aitasin teid valimisel ja te leidsite oma juustele tulevase turvamehe. Kui ei, siis tasub vaadata meie e-poodi, kust leiate juuste kaitsmiseks veel sadu muid tooteid. Samuti võite lähtuda esimesest nõuandest selles artiklis – mitte kuumtöödelda juukseid ja panustada nende loomulikule ilule.

Read more