Mine põhisisu juurde

Chanel

Chanel´kohta

Chaneli looja, dubleeritud moekuninganna, Gabrielle Bonheur Chanel, sündis 1883. aastal Saumuris, pisike linn Lääne-Prantsusmaal. Kui ta oli Pariisis, vallutas ta moemaailma oma progressiivse kostüümidisaini jalgade ja seelikuga.

Coco Chanel alustas baaris lauljana, kus ta sai enda hüüdnime. 1912. aastal avas ta oma esimese moesalongi ja oli varsti juba tuntud disainer. 20. sajandi keskpaigaks seadis ta kõrgmoe trende ja Chaneli kantsid sellised persoonid nagu Jacqueline Kennedy and Grace Kelly.

Ei läinud kaua enne kui Chanel hakkas huvituma ka kosmeetikast ja parfüümidest. Kõige esimene Chaneli parfüüm, legendaarne Chanel NO. 5, tuli välja 1921. aastal ja on siiani kõige tuntuim ja müüdavaim parfüüm läbi aegade. Tänapäeval saame öelda, et Chanel Chance, Chanel Coco Mademoiselle, Chanel Allure Homme Sport and Chanel Gabrielle on kultusklassikad.

Kuva kogu tekst peida tekst

“Parfüüm on miski, mis on nähtamatu aga siiski unustamatu moe aksessuaar. See teavitab naise tulekust ja meenutab teda teistele, kui ta on juba lahkunud.” Coco Chanel