Mine põhisisu juurde

Atkinsons

Atkinsons

Kunagi ammu, 18. sajandi lõpul, otsustas üks noor ja ambitsioonikas Põhja-Inglisemaa džentelmen otsida õnne, kuulsust ja rikkust kosmopoliitse Londoni vilgast sagimist täis tänavatelt. See džentelmen polnud keegi muu kui James Atkinson. Aasta oli siis 1799.

Ei läinud kaua aega, kui Londoni koorekiht lausa hullus värskelt lõigatud rooside lõhnaga palsami järele. Noorel parfüümimeistril oli aga varrukas peidus palju tugevam äss. Selleks oli kölnivesi, mis erines oma lõhnakompositsiooni poolest oluliselt toona parfüümiturgu valitsenud Itaalia lõhnade harjumuspärasest olemusest. James Atkinsoni kölnivesi oli värske ja samas soojendav, vürtsikas ja seejuures kauapüsiv.

1826. aastal sai Jamesist kuningas George IV soovil õukonna ametlik parfüümimeister. Tema lõhnad muutusid kiiresti veelgi populaarsemaks. Jamesi rahulolevate klientide hulgas olid näiteks kuninganna Victoria või siis Inglismaa verivaenlane Napoleon Bonaparte.

Proovige ka teie mõnd Atkinsoni eksklusiivset lõhna. Eelkõige meeldivad need elegantsetele härradele ja sarmikatele daamidele – neile, kes armastavad julgeid lõhnu, mille juured ulatuvad kaugele ajalukku.

Kuva kogu tekst peida tekst