Mine põhisisu juurde

Naha puhastamine ja meigi eemaldamine

Ära mata maha unistust perfektsest nahast. Jää kindlaks kolmesammulisele kuldreeglile: õrn puhastamine hommikul, põhjalik meigieemaldus ja sügavpuhastus õhtul! Täiusta oma nahahooldusrutiini parima, sinu nahatüübile sobiva meigieemaldi ja puhastiga ning tunne rõõmu nahast, millel ei ole aknet, ummistunud poore ega enneaegselt tekkinud kortse.

 

Meigieemaldi nahatüübi järgi

Kui kannad meiki, siis selle eemaldamine on kohustuslik, sest kosmeetika kihid ei lase nahal hingata ja toksiine väljutada. Ühegi inimese nahk ei sarnane teise inimese nahaga ning iga nahatüüp vajab erinevat meigieemaldit. Millise meigieemaldi peaksid siis valima?

 • Kuiv nahk. Kasuta meigieemaldusõli, -piima või puhastuspalsamit, mis ei kuivata nahka.
 • Tundlik nahk. Õrnatoimeline meigieemalduspiim, kookosõli või mandliõli, mis ei tekita ärritust.
 • Kombineeritud ja rasune nahk. Veega maha uhutavad geelid ja vahud, mis eemaldavad nii meigi kui ka liigse rasu.
 • Probleemne nahk. Meigieemaldusel kasuta toniseerivat toodet või geeli, mis sisaldab aknevastaseid koostisaineid.

Nõuanded õige meigieemalduse kohta

 1. Alusta silmameigi eemaldamisest oma parima silmameigieemaldiga, seejärel võta maha ülejäänud meik.
 2. Kasuta meigieemaldit vatipadjal.
 3. Alusta näo keskelt ja liigu külje suunas.
 4. Kasuta uusi vatipatju, kuni viimati kasutatud padi on täiesti puhas.

Meie nõuanne: kui sul on vaja jooksu pealt meik kiiresti maha võtta, proovi mugavaid meigieemaldusrätikuid!

Naha puhastamine hommikuti

Sel ajal, kui magad, puhastab sinu nahk ennast usinalt, s.t uhub välja mustuse, mis on nahale päeva jooksul sattunud. Pead mustuse eemaldama, et nahk saaks imada endasse päevakreemis sisalduvad toitained ja sellega tagad ka meigi püsivuse. Kuna sul ei ole tõenäoliselt hommikul palju vaba aega, võid lihtsalt kasutada puhastavat toniseerivat vahendit, mis lisaks värskendab nahka.

Naha puhastamine õhtul

Päeva jooksul võib nahale püsima jääda palju toksiine, seega pead õhtusel nahahooldusel kasutama häid puhastavaid tooteid.

Nõuanded tõhusaks nahapuhastuseks:

 1. Vali oma nahatüübile sobiv puhasti. Rasusele nahale mõjub hästi näopuhastusgeel, samas kui kuiv nahk vajab puhastusõli ja tundlik nahk hindab õrna toimega puhastusvahtu.
 1. Vähemalt kord nädalas kasuta surnud naharakkude eemaldamiseks näonaha koorijat.
 2. Näopuhastushari on imeline tarvik ummistunud pooride puhastamiseks ja isegi sügaval paikneva mustuse või rasukorkide eemaldamiseks.
 3. Reisil olles või kui sul on lihtsalt kiire, võid puhastada nahka kiiresti ja põhjalikult mitsellaarveega.
 4. Näo puhastamise on kergem, kui kasutada näopesukäsna, mis sobib ka tundliku naha hooldamiseks ja aitab nahka kergelt koorida.
 5. Rasusele nahale mõjub hästi kord nädalas tehtav puhastav näomask, mis eemaldab toksiinid, ahendab poore ja reguleerib rasu tootmist.
 6. Ära unusta lõpetada nahapuhastust näonahka toniseeriva tootega, mis tasakaalustab pH ja ahendab poore. Alles seejärel võid kanda nahale näoseerumi ja kreemi.

Notino.ee müüb nii looduslikke meigieemaldeid kui ka näonahka puhastavaid tooteid meestele. Leia kõik hädavajalikud nahapuhastid Biodermalt, Clinique'ilt, Neutrogenalt ja teistelt tuntud tootemarkidelt hämmastavate hindade eest!

Kuva kogu tekst peida tekst