Mine põhisisu juurde

Nipid ja nõuanded tulevastele emadele

Kuidas enda eest raseduse ajal hoolitseda ja end sünnituseks ette valmistada ning mis peaks beebi varustuse hulgas kindlasti olemas olema? Meil on nippe ja end tõestanud nõuandeid tulevastele emadele.

Olen rase

Soovime õnne, mõne kuu pärast saate emaks! Vaatame nutikaid viise, millega saaks lisaks teile endale rasedust nautida ka teie keha.

Paljusid naisi vaevavad raseduse ajal striiad, kuid nende väikeste venitusarmide pärast ei ole põhjust endast välja minna. Teie keha suudab kasvatada üheksa kuuga ühest väikesest rakust ilusa beebi – olge enda üle uhke! Ning mis puudutab striiasid, siis neid saab ennetada põhjaliku niisutamisega. Seetõttu pidage maksimaalselt kinni joogirežiimist ja määrige kohti, kus kipuvad tekkima venitusarmid (kõht, rinnad, reied ja tagumik) kaks korda päevas striiade vastase kreemiga.

 

Kas teil tõusevad juuksed peas püsti lahkliha lõike peale mõeldes? Nn episiotoomia on tavapärane protseduur, mis lihtsustab beebi sündimist. See ei parane aga alati plaanipäraselt ning kui te soovite seda võimalusel vältida, masseerige lahkliha raseduse ajal spetsiaalse massaažiõliga. Nii valmistate selle ette sünnituse lõpus toimuvaks ja ehk ei pruugigi olla vaja lõiget teha.

Mis puudutab rasedatele mõeldud kosmeetikat, siis lugege praegu hoolikamalt vahendite koostist. Vältige retinooli, mis sisaldub sageli aknele kalduvale näonahale mõeldud toodetes. Suuremas kontsentratsioonis mõjub see nimelt kahjulikult loote arengule. Ning suvel päikese käes viibides määrige kõhtu parem mineraalset filtrit sisaldavate kreemidega.

Näpunäide. Millal veel kui mitte raseduse ajal proovida minimalistliku koostisega looduskosmeetikat?

Kuva kogu tekst peida tekst

Aeg minna sünnitusmajja!

Raseduse viimane trimester on käes ning teie jaoks tähendab see vaid ühte. Tuleb pakkida kott sünnitusmajja minemiseks! Siin on loetelu asjadest, mis endaga kaasa võtta.

  • ID-kaarti;
  • sünnitusplaani (kui teil on see olemas).

Enda asjade kotti pange lisaks tavalistele hügieenitarvetele vähemalt kaks pakki sünnitusjärgseid sidemeid koos mõne paari õhku läbilaskvate ühekordsete aluspükstega. Sünnitusmajas ei pruugi olla mõnusalt pehmet WC-paberit, nii et paar rulli kulub kindlasti ära. Nutikad on ka diskreetsed rinnahoidjasse asetatavad padjad, mis imavad endasse väljaimmitseva rinnapiima.

Näpunäide. Aluspüksid võtke tavapärasest numbri võrra suuremad. Pärast sünnitust ei ole tähtis esteetiline külg, vaid eelkõige maksimaalne mugavus.

 

Imetamine on tõeline teadus. Alguses on see reeglina veidi valus ning ka seetõttu on teie rinnanibud teeninud ära kvaliteetse hooldamise. Määrige neid regulaarselt niisutava kreemiga. Kõige parem on kasutada sellist, mida ei pea enne imetamist maha pesema. Kui teil on palju rinnapiima, hindate te kindlasti rinnapumpa, mis pakub kohest leevendust ja aitab vältida piima kogunemise põhjustatud põletikku.

Beebi asjade kotti pange eelkõige mähkmed, mähkimislinad, riided ja lutt (teate ju küll, äkki läheb vaja!). Kindlasti kulub ära ka oma mähkimistekk, sest haigla omadel on palju paelu ning mitte igal emal ei ole nende jaoks piisavalt kannatust. Kindlasti hindate te ka lastele mõeldud õli, mida kandke niiskele nahale, et see paremini imenduks.

Näpunäide. Ärge võtke beebi jaoks kaasa selliseid rõivaid, mida tuleb talle selga tõmmata üle pea. Sellele soovitusele kirjutab alla 10st naisest 11.

Kuva kogu tekst peida tekst

Olen ema

Lõpuks ometi olete beebiga kodus ja püüate leida kõigile sobivat režiimi. Selle keerulise aja muudavad teie jaoks lihtsamaks paljud abivahendid. 

Nüüd on üks osa teie igapäevasest rutiinist mähkimine. Kõige säästvam ja lihtsam viis on pesta beebit kraanikausis voolava leige veega. Väljaspool kodu on praktiline kasutada niisutatud salvrätikuid. Kui beebi nahk kipub hauduma minema, laske sellel katmata olla ja määrige regulaarselt. Äärmiselt kasulikud abivahendid on klassikalised riidest mähkmed. Need kujutavad endast sellist universaalset rätikut lapse pühkimiseks ja kuivatamiseks.

Näpunäide. Lapse õrna naha pühkimiseks on hea muretseda bambusmähkmed. Need on nimelt puuvillastest palju pehmemad.

 

Kui beebi magab, siis võib ema lubada endale luksust nimega dušš! Piisab sellest, kui lülitate sisse beebimonitori ja hoiate seda enda lähedal. Sünnitusjärgsel ajal on hea kasutada selliseid intiimhügieeni vahendeid, mis ei kipita, vaid taastavad intiimsete kehaosade loomuliku pH. Ja kuidas on beebiga? Teda vannitage vees, millele on lisatud õli, ning ärge unustage nahavolte kehal, sõrmede vahel ja lõua all ning kõrvataguseid.

Imetamisrinnahoidja on teile juba kindlasti hea tuttav. Ning kui te ei toida last rinnaga, siis ärge laske pead norgu. Sajandi leiutis on pudelisoojendaja, mis hoiab kunstpiima või toitu paraja temperatuuri juures. Seda kasutate te kaua ja sageli. See kulub lisaks ära mitte ainult kodus, vaid ka reisil!

Kuva kogu tekst peida tekst

Kas tunnete, et olete juba rohkem valmis emaks saama? Hoiame teile pöialt ja soovime teile sellel uuel eluetapil kõike paremat! <3