Mine põhisisu juurde

Keramiid

Keramiidid on lipiidid, tuntud ka kui rasvad. Need on rasvhappe ja sfingosiini ühendid - meie naha rakumembraanide kaks peamist osa. Kuigi need on meie naha loomulik osa, väheneb nende kogus vananedes ja uute keramiidide tootmine pärast 40. eluaastat praktiliselt peatub.

 

Keramiidid aitavad vältida naha vananemist ja kortsude tekkimist, mistõttu tuleks neid lisada kosmeetikatoodete kujul. Nende puudus nahas võib ilmneda ebameeldiva sügeluse, pingulduse ja ärrituse kaudu. Keramiidid aitavad hoida meie juuste ja naha niiskust ning tekitavad kaitsva barjääri, mistõttu neid kasutatakse sageli kuivade juuste ja naha jaoks mõeldud toodetes või ekseemi, dermatiidi ja psoriaasi raviks mõeldud toodetes.

Keraamiidide omadused

Keramiididel on tohutu mõju meie naha välimusele ja üldisele tervisele ning need mõjutavad ka meie tundlikkust kahjulike välistegurite (stressitekitajad ja patogeenid) suhtes. Need muudavad meie naha pringimaks, täidlasemaks ja hästi niisutatuks. Neil on isegi võime nahka molekulaarsel tasemel taastada.

Keramiidide mõju nahale

  • Kaitske nahka keskkonnategurite (kuumus, kliimaseadmed, saaste ja UV-valgus) põhjustatud kuivuse eest.
  • Taastage naha tekstuur ning vältige naha õhenemist ja elastsuse kadu.
  • Taastage nahk ning hoidke ära uued kortsud ja muud naha vananemismärgid.
  • Nende kaitsetõke hoiab eemal kahjulikud vabad radikaalid, mikroorganismid ja allergeenid.

Keramiidide mõju juustele

  • Need aktiveerivad regeneratiivseid protsesse juuste väliskihis, taastades seeläbi rakulise ühtsuse tihendades juukseid juurtest otsteni.
  • Hoolitsege oma peanaha ja juuksejuurte eest, luues kaitsva barjääri kuivuse ja kahjulike välistegurite eest.
  • Hoidke juuksed tugevad, elastsed, läikivad ja kõõmavabad.

Keramiidid kosmeetikas

Vanemaks saades muutub meie loomulik nahatõke nõrgemaks ja keha lõpetab aeglaselt keramiidide - mis tavaliselt täidavad rakkude vahelise ruumi - tootmise,et aidata meie nahal noorem välja näha, ilma vananemisest tingitud nähtavate kahjustusteta. Keramiididega nahahooldus on ennetamise seisukohalt oluline, mistõttu võiks seda regulaarselt kasutada ajast kui saame 30. aastaseks. Pärast 40. eluaastat puudub meie nahal enam kui 60% keramiididest ja see muutub nähtavamate kortsude tõttu karedamaks.

Keramiidid on meie naha loomulik osa, mistõttu need sobivad kõikidele nahatüüpidele, sh väga tundlikule ja aknele kalduvale nahale. Proovige keramiididega silmakreemi, et hooldada silmaümbruse õrna nahka ja vältida tumedaid ringe, või niisutavaid seerumeid ja keramiidikreemi kuivale nahale.

Keramiidid intensiivsetes juuksemaskides, juuksehooldustes ja palsamites aitavad kaasa kahjustatud juuksekiudude taastootmisele, kaitstes samal ajal juuste kvaliteeti sagedase värvimise ja kuuma temperatuuriga soengusse seadmisse puhul.

Ebameeldiv pinguldamise, sügeluse, nähtavate kortsude ja elutute juuste tunne võib olla keramiidide puuduse tunnuseks kehas. Notino.ee pakub keramiididega silmaümbruse kosmeetikatooteid, samuti niisutavat naha- ja kehahooldust. Proovige neid ja nautige ilusat, ilma vananemisjälgedeta nahka nii kaua kui võimalik.

Kuva kogu tekst peida tekst