Mine põhisisu juurde

Probiootikumid

Probiootikumid on mikroorganismid või eluskultuurid, mis elavad sinu nahal ja mõjutavad selle tervist positiivses võtmes. Meie nahal elutsevad miljonid bakterid, viirused ja pärmirakud, mis kaitsevad nahka kahjulike keskkonnategurite (nagu saaste, kahjulikud bakterid, UV-kiirgus ja muud) eest. Kui hoolitsed naha kaitsefunktsiooni eest ja hoiad nahal elutsevad kultuurid tasakaalus, on nahk kaitstud vabade radikaalide ja toksiinide eest ning paranevad naha üldine seisund, tekstuur ja niisutavad omadused. Samuti on tõestatud, et probiootikumid vähendavad naha tundlikkust mitmete allergeenide suhtes. 

 

Probiootikumide omadused

Probiootikumide lisamine kosmeetikatoodetele on uus võte, mis on kasulike toimete tõttu toonud nahahoolduses kaasa tõelise revolutsiooni. Probiootikumid suudavad parandada naha elastsust, hoida naha mikrobioomi (kaitsva nahabarjääri) tasakaalus ning tagavad kestva ilu ja tervise.

Probiootikumide toime nahale

  • Mõjuvad hästi naha tundlikuse korral.
  • Tugevdavad loomulikku kaitsvat nahabarjääri.
  • Aitavad taastada naha niisutavad omadused.
  • Hoiavad ära enneaegsete kortsude tekke, aeglustavad vananemist.
  • Alandavad pH-d ja seega hoiavad naha tasakaalus.
  • Parandavad nahabarjääri ja mõjuvad hästi naha tekstuurile.
  • Vähendavad rasunäärmete talitlust, misläbi võitlevad nii akne ja kuperoosa kui ka lõhkenud kapillaaridega.

Probiootikumidega kosmeetikatooted

Kui nahk ei ole tasakaalus, hakkab tasakaalutus ilmnema ebameeldiva ekseemi, laikude ja suurema tundlikkusena. Probiootikumidega kosmeetikatooted aitavad parandada nahas toimuvaid puhastusprotsesse ning nende korrapärase kasutamise tulemuseks on kirkam ja paremas seisundis nahk. Probiootikumid sobivad kõigile nahatüüpidele, sealhulgas tundlikule nahale ja põletikule vastuvõtlikule nahale.

Ühed parimad nahahoolduses kasutatavad probiootikumid on probiootikumidest, nagu Bifidobacterium longum, saadud Lactobacillus lysate ja Lactobacillus bifidus. Notino.ee müüb suures valikus tooteid, mis sisaldavad valitud probiootikume, et tegeleda nahaprobleemide ja naha tundlikkusega igas vanuses ning võidelda naha vananemise ilmingutega.

Ammu on tõestatud, et probiootikumid mõjuvad hästi seedimisele ja immuunsüsteemile. On aeg, et ka meie nahk saaks osa probiootikumide kasulikest omadustest ja parandaks oma kaitsemehhanismi, et olla kaitstud toksiinide eest ja püsida terve. Leia juba täna probiootiline kreem, probiootiline seerum või probiootikumidega puhastav mask saidilt notino.ee ning anna oma nahale suur doos häid baktereid, mis hoolitsevad sinu ilu eest.

Kuva kogu tekst peida tekst