Mine põhisisu juurde

Uurea

Uurea, mida tuntakse ka karbamiidi nime all, on mitmel eesmärgil kasutatav orgaaniline ühend, mida sisaldavad vananemisvastased kosmeetikatooted ning kuivale ja tundlikule nahale loodud nahahooldustooted. Selle kosmeetika koostisaine nimi võib mõnele inimesele tunduda natuke eemaletõukav. Kuigi uureat leidub loomulikult imetajate uriinis, toodetakse kosmeetikumides kasutatavat uureat sünteetiliselt laborites anorgaaniliste ainete reaktsiooni tulemusena. Uurea avastamine laboris oligi tegelikult orgaanilise keemia kui distsipliini alguseks. 

 

Uurea omadused

Kosmeetikatööstuses on uurea väga levinud orgaaniline aine, mida sobib kasutada tundlikul nahal, eelkõige aga nahal, millel on atoopiline ekseem. See on täiesti ohutu ja ei põhjusta allergilist reaktsiooni. Uurea korrapärasel kasutamisel paraneb naha üldine seisund.

Uurea toime nahale

  • Võitleb vananemismärkide vastu, hoiab ära naha elastsuse vähenemise.
  • Hoiab naha pH tasakaalus ja aitab teistel aktiivsetel koostisainetel tungida naha sügavamatesse kihtidesse.
  • Seob suurel hulgal vett ja niisutab nahka sügavuti stressi tekitamata. Pärast kasutamist on nahk sile ja pehme.
  • Kaitseb nahka kahjulike välistegurite eest ja tugevdab naha loomulikku kaitset.
  • Hoiab ära naha koorumist ja helvestena eraldumist. Muudab üldiselt naha tekstuuri.

Uureaga kosmeetika

Uurea kui aine, on meie nahas loomulik. Kuigi seda kosmeetika koostisainet valmistatakse sünteetiliselt, võtab meie nahk selle vastu ühegi soovimatu reaktsioonita. Uurea sisaldus nahas väheneb vanuse suurenedes, mille tagajärjeks on naha halvem loomulik niisutus ja üldine elastsus. Seetõttu on hea mõte varustada nahka kosmeetikatoodete abil.

Notino.ee müüb suures valikus uureat sisaldavaid tooteid, mis vastavad sinu nõudmistele. Uureakreem või -salv on ideaalne täiendus hommikusele ja õhtusele nahahooldusele. Uureaga päevakreem või öökreem aitab pinguldada kuiva nahka ning taastada selle elastsuse ja noorusliku välimuse. Uureasalv niisutab intensiivselt ja toidab nahka pärast vanni.

Tugevalt lõhenenud kandadele ja kuivale jalanahale tõuseb kasu uureat sisaldavast jalakreemist. Selle korrapärasel kasutamisel on tulemuseks lõhedeta pehmem ja siledam nahk.

Uureat sisaldav kätekreem on asendamatu toode talvel. Uurea tungib sügavale nahka ja hoiab seal vett kinni ning peale selle hoiab ära ekseemi teket.

Uureaga naha- ja kehahooldustooted tekitavad kaitsekihi, mis seob niiskuse nahas ja kaitseb seda kahjulike välistegurite eest. Uurea on imeline aine ka kõige tundlikuma naha eest hoolitsemisel – seega proovi seda juba täna!

Kuva kogu tekst peida tekst