Mine põhisisu juurde

Kuidas valida elektrilist hambaharja?

Sonic-tehnoloogiaga, ostsilleeriv või hoopis magnetiline iO? Tundlikele hammastele või intensiivseks valgendamiseks mõeldud hari? Lugege, kuidas valida välja just endale sobiv elektriline hambahari.
 
Pole mingit kahtlust, et mis tahes tüüpi elektriline hambahari on klassikalisest käsihambaharjast kindlasti tõhusam. Elektrilise ja käsihambaharja peamine erinevus seisneb selles, kuidas harja pea pesemise ajal liigub.
 
Elektrilised hambaharjad suudavad vabalt teha minutis mitu tuhat mikroliigutust ja on seetõttu käsihambaharjadest märksa tõhusamad. Kui te aga ei ole ikka veel kindel, millist tehnoloogiat eelistada, siis lähtuge järgmistest soovitustest.
 
  • Täpseks ja põhjalikuks puhastamiseks valige pigem ostsilleeriv hambahari.
  • Õrnatoimelise puhastamise tagavad teile aga kergelt vibreerivad Sonic-tehnoloogiaga harjad.
  • Kui soovite kombinatsiooni mõlemast, proovige magnetilist harja, mis kasutab iO-tehnoloogiat.

Sonic-tehnoloogiaga hambahari

Sonic-tehnoloogiaga hari töötab kõrgsagedusliku üles-alla liikumise põhimõttel. Lihtsustatult võib öelda, et hari vibreerib väga kiiresti ja väikese amplituudiga. Selline liikumine on ideaalne katu õrnaks, aga samas väga põhjalikuks eemaldamiseks hammaste ja igemete pinnalt. Seda tüüpi hari sobib lastele ja neile, kellel on tundlikumad hambad. Sellise harja pea on reeglina kitsas ja pikergune.

Ostsilleeriv hambahari

Ostsilleeriv hari toimib sarnasel põhimõttel, ent nagu juba selle nimetuski ütleb, ei tee see mitte üles-alla, vaid hoopis ringikujulisi liigutusi. Selliseid mikroskoopilisi edasi-tagasi ringliigutusi tegeval harjal on tavaliselt ümmargune pea. Paljud sellised harjad liiguvad lisaks ka ette- ja tahapoole. Nii eemaldavad need teistest pisut tõhusamalt hammastel olevaid plekke (näiteks kohvi või punase veini omi).

Magnetiline iO-hambahari

iO-tehnoloogiaga magnetharja valmistab praegu ainult Oral-B. See ühendab mikrovibreerivate kiudude õrnatoimelise energia ümmarguse peaga, mille väljatöötamises osalesid hambaarstid. Pea kuju tõttu on tegu ostsilleeriva harjaga, millel puuduvad edasi-tagasi liikumised. Seda käitab magnetiline mootor ja komplekti kuulub ka magnetlaadija.

Säästab aega

Elektrilise hambaharja üks peamisi eeliseid on soovitatav puhastamisaeg. See on 2–3 minutit, mis on oluliselt lühem kui käsihambaharjade korral. Kui elektriline hambahari säästab teil päevas kas või ühe minuti, siis aastas teeb see kokku lausa 6 tundi! Lühem puhastamisaeg lihtsustab regulaarse hambapesu harjumuse teket.

Lapsed

Elektrilise hambaharjaga on hambaid lõbusam pesta ja inimesed teevad seda vabalt mitu minutit järjest. Arvustustest võib sageli lugeda, et ka lastele meeldivad need hambaharjad märksa rohkem. Kui soovite vältida igapäevast võitlust lapsega hambapesu pärast, siis kinkige talle sünnipäevaks või jõuludeks elektriline hambahari.

Kuidas toimida?

Parimate tulemuste saavutamiseks on oluline pidada kinni hammaste puhastamise tehnikast. Unustage arutu edasi-tagasi nühkimine, pärast mida näeb hambahari välja nagu räsitud luud. Elektriline hambahari teeb kogu töö teie eest ise ära. Piisab, kui asetate selle vastu hambaid ja jälgite, et see käiks üle kõigi hammaste kõigi pindade.

Mis tahes hambaharjaga alustame alati ülemiste hammaste pesemisest. Põhjus on lihtne – me ei taha ju kõigepealt alumisi hambaid suure hoolega puhtaks pesta ja seejärel neile ülemiste hammaste pesemisel uuesti mustust peale ajada.

 

Kõigepealt asetame harja vastu tagumisi hambaid ja laseme sellel iga hammast mõni sekund puhastada. Kõige parem on hoida harja hamba ja igeme piiril, sest sinna koguneb kõige rohkem mustust. Puhastame hoolikalt välimise ja sisemise hambakaare ning mälumispinnad.

Paljudel elektrilistel hambaharjadel on surveandur, mis juhib tähelepanu sellele, kui te harjaga liiga kõvasti vajutate. Enamikul neist on ka taimer, mis jälgib teie eest ise, et peseksite hambaid piisavalt kaua. Sugugi haruldane ei ole ka hambaharja ja nutirakenduse kombinatsioon, mis näitab teile reaalajas, kuidas teil puhastamine läheb.

Elektrilise hambaharjaga ei saa lihtsalt vigu teha. Tavaline hambahari pange seljakotti vast ainult siis, kui teid ootab pikk loodusretk, mille jooksul ei ole laadimisvõimalust. Elektrilised hambaharjad peavad laetuna vastu mitu päeva, ent loomulikult saab ka neil lõpuks aku tühjaks. Ning siis on teil hea meel, kui käepärast on vana hea käsihambahari.

Kuva kogu tekst peida tekst