Mine põhisisu juurde

Merevaiguparfüüm

Merevaiguparfüüm on parim lõhn, millesse mähkuda külmadel talvepäevadel. Lopsakas segu puidustest ja magusatest nootidest koos vürtsikate akordidega annab igale parfüümikoostisele sooja ja hubase tunde. Puudrine ja magus lõhn püsib teie nahal terve päeva.

 

Merevaigu eeterlikul õlil on palju positiivseid toimeid sealhulgas meele rahustamine, stressi ja ärevuse vähendamine, aju ergutamine ja palju muud.

Merevaiguaroomi lõhnaprofiil:

Merevaiguaroom on vaigune, magusate puidunootide, vürtside ja mee sensuaalse kombinatsiooniga. See on hubane ja soe, puudrinoodi varjundiga lõhn, mida armastatakse selle meeldivuse ja elegantsi tõttu. Merevaiguaroom seguneb täiuslikult teiste parfüümi koostisosadega ja annab igale parfüümile idamaise ja salapärase tunde.

Merevaigulõhna valmistamine:

Merevaik on okaspuu kivistunud vaik, mille tekkimine on võtnud aega miljoneid aastaid. Suurem osa merevaigust on 50 – 300 miljoni aasta vanune. Vaik moodustub puu kaitsmiseks haiguste ja vigastuste eest, mida tekitavad putukad ja seened. Sellel on õrn männi lõhn ja kuldne värv nagu meel. Aromaatset vaiku, mida nimetatakse ka orgaaniliseks vääriskiviks, leidub pea igas maailma nurgas.

Merevaigunoot on olnud kuulus oma soojuse ja kauniduse tõttu juba antiikajast peale. Looduslik merevaik tekitab väga vähe lõhna, niisiis taasluuakse parfümeeria jaoks seda labdaanumi, bensoiini ja tonka ubade segust. Seda kombineeritakse tavaliselt varjunditega vanilje, tubaka või mandli essentsist, et saada veelgi puudrisem, hubasem ja soojem lõhn.

Parfümeerias kasutatakse ka teist tüüpi merevaiku, halli merevaiku, mida ka ambraks kutsutakse. Seda nimetatakse tihti „mere kullaks“, kuna pärineb mõnelt kašeloti liigilt. Ambra on vahasarnane moodustis, mis tekib kašeloti maos ja sooltes ning eritub loomalt. Hall merevaik on parfümeerias üks väärtuslikemaid tooraineid ja seda esineb väga harva. Tänapäeval toodetakse ambrat kunstlikult. Halli merevaigu lõhn on maalähedane ja magus.

Laske end meelitada luksuslikku merevaiguparfüümide maailma ja lubage endale külmadel talvepäevadel hubast ja sooja tunnet. Magus merevaiguparfüüm jääb teie nahale püsima terveks päevaks, ja salapärane idamaine lõhn tõmbab kõigi tähelepanu. Leidke parim merevaiguparfüüm veebilehel notino.ee.

Kuva kogu tekst peida tekst