Mine põhisisu juurde

Patšuliparfüüm

Patšuli lõhn on intensiivne, maalähedane ja rikkaliku rohelise südamega. Oma stressi maandava toime tõttu kasutatakse seda tavaliselt parfümeerias, kosmeetikas ja aroomiteraapias. Patšuliõlil on võimas ja köitev lõhn, mis aitab leevendada ärevust ja tõsta meeleolu. Sellel usutakse olevat ka afrodisiaakumi omadusi.

 

Patšuli aroom on väga rikkalik ja vürtsikas koos magusate varjunditega. Lõhn on märkimisväärselt mitmekülgne ja meeleolu harmoniseeriv.

Patšuliõli lõhna seostatakse tavaliselt hipipõlvkonnaga, kuna selle kasutamine oli 1960. aastatel laialt levinud. Kuid seda hakati kasutama juba sadu aastaid varem. Taim toodi Lähis-Idasse mööda siiditeed ja see jõudis Euroopasse tänu vallutaja Napoleon Bonaparte’ile.

Patšuliparfüümide lõhnaprofiil:

Patšuliõli lõhn on puidune koos piparmündi varjunditega, ning sellel on magus ja ürdine aroom. Patšuliõli aroom on väga võimas. Seda kasutatakse kauapüsiva põhjanoodina parfüümides kuna see ühendab lõhnasegusid suurepäraselt.

Patšulilõhna valmistamine:

Patšuli on eksootiline roheline ürt, millel on õrnad roosakasvalged õied ja aromaatsed lehed. Taim on pärit Aasia troopilistest piirkondadest. Patšuliõli saadakse kuivatatud või kääritatud lehtede ja võrsete veeauruga destilleerimisel. Patšuliõli muutub aja jooksul paremaks nagu hea vein.

Patšuliparfüümid on väga intensiivsed, puidused ja köitvad. Avastage patšuli lõhnade maailm veebilehel notino.ee!

Kuva kogu tekst peida tekst