Mine põhisisu juurde

Kollageen

Kollageen on rakuehituse põhielement, mis aitab säilitada naha tekstuuri, pingust ja vastupidavust. See on loomset päritolu (luud ja nahk) proteiin, kuigi sellel on ka taimne alternatiiv, mida saadakse Iiri samblikuks kutsutavast väga toitainerikkast vetikast. Kosmeetika- ja tervishoiutööstuses kasutatakse peale sigadelt saadava kollageeni ka kaladelt pärit kollageeni, mis imendub palju kergemini.

 

Kollageeni omadused

Kollageenil on imepärane omadus kiiresti vähendada naha ebatasasusi ja siduda sarnaselt hüaluroonhappele suures koguses vett. Just seetõttu on kollageen ja hüaluroonhape kõige populaarsemad koostisained vananemisvastastes nahahooldustoodetes, mille ülesandeks on kaitsta nahka vananemise märkide eest.

Kollageeni toime nahale

  • Mõjutab naha sügavamaid kihte, kus kollageen stimuleerib rakkude uuenemist ning parandab pingust ja elastsust.
  • Vähendab kortse ja tekitab kaitsekihi, mis kaitseb nahka välistegurite eest.
  • Seob suures koguses vett, et hoida nahk pikka aega niisutatud.
  • Annab nahale sära ja ühtlustab nahatooni.
  • Toimib tumedate laikude vastu.

Kollageeni toime juustele

  • Parandab üldist juuste seisundit, teeb juuksed siledamaks juurtest otsteni ja lisab läiget.
  • Hoolitseb peanaha eest ja hoiab peanaha niisutatud.
  • Annab juustele volüümi.
  • Kaitseb juukseid katkemise ja lõhenemise eest.
  • Hoiab ära juuste liigse väljalangemise.

Kollageeniga kosmeetika

Kollageeni on kogu inimkeha valkudest umbes üks kolmandik. Kollageeni tootmine hakkab vähenema 25. eluaastast ja pärast 40. eluaastat kaotame seda igal aastal umbes 1%. Ebatervislik eluviis, liigne päevitamine ja geneetiline soodumus võib seda protsessi isegi kiirendada, mistõttu peame oma keha kollageenivarusid täiendama lisanditega (puhas kollageen) või heal tasemel naha- ja juuksehooldusega.

Kollageen on üks ainetest, mida kasutatakse toitva nahahoolduse korral, näiteks kollageenikreemides ja -seerumites, intensiivsetes vananemisvastastes nahahooldustoodetes küpsele nahale ja isegi tavalistes meigitoodetes. Kollageen sobib kõigile nahatüüpidele, eelkõige aga kuivale, niiskuse kaotanud ja küpsele nahale.

Kõige parema kvaliteediga kollageen, mis on ka kõige levinum küpsele nahale mõeldud toodetes, on kaladelt saadud kollageen (mida mõnikord kutsutakse ka merekollageeniks). Seda liiki kollageeni leidub kreemides, toiteseerumites ja maskides.

Kollageeniga juuksehooldustooted aitavad taastada ja toita juuksetüve ning hoolitseda peanaha eest, mis on tervete juuste A ja O.

Alusta juba täna kollageeniga toodete kasutamist ja varsti veendud ise nende kasulikes omadustes.

Kuva kogu tekst peida tekst