Mine põhisisu juurde

Hüaluroonhape

Hüaluroonhape on mitmeotstarbeline suhkrumolekul, millel arvatakse olevat imeväge. See on niisutav aine, mida leidub inimkehas suures koguses. Hüaluroonhape on võimeline siduma suurt hulka vett – kuni kuus liitrit ühe grammi kohta. See võimaldab rakkude kiiret liikumist kehas, mille tulemusel on kudede taastumine ning toitainete ja hapnikuga varustamine kiirem. Nii aitab see hape kiirendada armide paranemist, hoiab naha hästi pingul ja elastse ning kergendab uute kollageeni- ja elastiinikiudude teket.

 

Varasemal ajal saadi hüaluroonhapet kukeharjadest, kuid praegusajal toodetakse seda laboris geneetiliselt muundatud bakteritest ja tulemus on identne inimkehas leiduva loodusliku ainega.

Hüaluroonhappe omadused

Tänu oma imelisele toimele aitab hüaluroonhape nahal hoida kinni suurt hulka vett, mida vabastatakse järk-järgult. Nii püsib nahk niisutatud ja elastne pikemat aega, pealegi aitab hüaluroonhappe korrapärane kasutamine nahka aegamisi taastada ja vähendada kortse. Hüaluroonhappe sisaldus nahas väheneb vanusega, mistõttu on vaja nahka sellega korrapäraselt varustada hüaluroonhappe seerumite või kreemide abil.

Hüaluroonhappe kasulik toime nahale

  • Niisutab nahka intensiivselt. Veemolekulide aeglase vabastamisega niisutab ja toidab nahka pidevalt seestpoolt.
  • Stimuleerib naharakkude kasvu ning parandab kollageeni- ja elastiinikiudude tootmist, mis annavad nahale pinguse, elastsuse ja pehmuse.
  • Läbib naha sügavamad kihid, et võidelda naha enneaegse vananemise vastu ning kergendada kiiret kortsude vähendamist ja naha siledamaks muutmist.
  • Aitab akne ja dermatiidi korral, hoolitseb rasuse naha eest.

Hüaluroonhappe kasulik toime juustele

  • Niisutab kuivi ja kahjustatud juukseid, kaitseb neid niiskusekao eest ning hoiab ära juuste katkemise ja lõhenenud otste tekke.
  • Silub juukseid ning taastab tuhmide ja kuivade juuste sära.

Hüaluroonhappega kosmeetika

Tänu oma ainulaadsetele omadustele ja kiirele toimele on hüaluroonhape ilutööstuses üks populaarsemaid koostisaineid. Hüaluroonhappega kosmeetikatooted sobivad kõigile nahatüüpidele, eelkõige niiskuse kaotanud, kuivale ja vananemise ilminguga nahale.

Puhast hüaluroonhapet lisatakse naha-, küüne- ja juuksehooldustoodetesse, aga ka mitmesugustesse täiteainetesse ehk süstetesse, mida kasutatakse hüaluroonhappega kortsude vähendamiseks või huultele täidluse andmiseks.

Lõtvuva küpse naha eest korrapäraselt hoolitsemiseks kasuta hüaluroonhappega päeva- ja öökreemi ning hüaluroonhappega silmaümbruse kreemi, et mõjutada silmaümbruse kortse. Intensiivsema toime saamiseks kasuta lisaks hüaluroonhappe näomaski ja seerumit, et saavutada kiirem kortsude täitmine ja naha silumine.

Notino.ee müüb suurel arvul hüaluroonhappega juuksehooldustooteid šampoonidest intensiivsete juuksemaskide ja -seerumiteni, mis järk-järgult vett vabastades niisutavad kuivi ja kahjustatud juukseid ning hoiavad ära juuste katkemise ja lõhenenud juukseotste tekke.

Leia parim hüaluroonhappega niisutav toode, hüaluroonhappe seerum või mask ja taasta oma naha elastsus, hooldades seda parimal viisil.

Kuva kogu tekst peida tekst