Mine põhisisu juurde

Salitsüülhape

Salitsüülhape on looduslik aine, mida on võimalik saada paju- või kasekoorest. Jahvatatud puukoort töödeldakse oksüdantidega ja filtreeritakse seejärel, et saada salitsüülhape valge kristalse pulbrina. Hapet on võimalik toota ka sünteetiliselt atsetüülsalitsüülhappe derivaadist. Mõlemat kasutatakse kosmeetika- ja meditsiinitööstuses.

 

Salitsüülhappe omadused

Salitsüülhappe toime nahale ja juustele sõltub selle kontsentratsioonist. Väikeses kontsentratsioonis ergutab see naharakkude kasvu, kuid suuremas kontsentratsioonis lihtsustab naha koorimist (mida saab kasutada psoriaasi või akne korral) või isegi lahustamist (soolatüügaste eemaldamiseks). Salitsüülhape on oluline koostisaine toodetes, mis on mõeldud kasutamiseks probleemsel ja aknele kalduval nahal, sest vähendab rasu tootmist ja puhastab nahka.

Salitsüülhappe toime nahale

  • Puhastab poore ja hoiab ära mustpeade tekke.
  • Puhastab nahka sügavalt ja kergendab aknest põhjustatud väikeste haavade paranemist.
  • Desinfitseerib nahka.
  • Võitleb aknet põhjustava hormonaalse tasakaalutusega.
  • Pehmendab kõva nahka ja ergutab vereringet.
  • Suurendab kollageeni tootmist ja parandab naha pingust, täidab nahadefektid.
  • Kooriva omaduse tõttu suurendab kosmeetikatoodete mõju.
  • Ühtlustab nahatooni ja rahustab ärritunud nahka.

Salitsüülhappe toime juustele

  • Väga tõhus kõõma vastu, hoolitseb rasuse peanaha eest.
  • Läbib naha, puhastab seda ja tekitab kaitsebarjääri kahjulike välistegurite vastu.

Salitsüülhappega kosmeetika

Salitsüülhape on ohutu aine, mis hoolitseb rasuse ja aknele kalduva naha eest. See on ka väga populaarne kosmeetika koostisaine, mis aitab eemaldada liigse rasu paremini kui mõni muu looduslik aine.

Suvekuudel kasuta salitsüülhappega kreemi, puhastavat ja toniseerivat toodet või muid salitsüülhapet sisaldavaid tooteid ainult enne magama heitmist, sest see aine muudab naha palju vastuvõtlikumaks päikesekiirte poolt põhjustatud kahjustustele.

Kui kaalud salitsüülhappegeeli, -šampooni või -näovee või aknele kalduva naha hooldamiseks ette nähtud toodete kasutamist, vali happelised tooted (pH 4 või madalam), sest need suudavad ummistunud poore piisavalt avada ja puhastada.

Salitsüülhappe sisaldus peaks jääma 0,5% ja 2% vahele. Nahale jäetavad nahahooldustooted võivad sisaldada salitsüülhapet kuni 2%, juustesse jäetavad tooted võivad sisaldada ainult 1%. Kui salitsüülhapet kasutatakse säilitusainena, ei tohi selle sisaldus olla suurem kui 0,5%. Kui sinu nahk on kuiv ja tundlik, peaksid valima madala happesisaldusega tooted, et vältida ärritust ja liigset kuivust.

Avasta väekas looduslik aine, mis aitab sul vabaneda aknest ja puhastab nahka sügavuti. Pole teist salitsüülhappele sarnast looduslikku koostisainet – seega leia juba täna saidilt notino.ee oma uus nahahooldussari!

Kuva kogu tekst peida tekst