Mine põhisisu juurde

Abi Ukrainale

Olukord Ukrainas on suur tragöödia ja me tunneme Notinos sügavalt kaasa kõigile, keda see on puudutanud. Käimasoleval sõjal on tohutu mõju miljonite inimeste elule ning me ei suhtu sellesse ükskõikselt. Me teeme kõik enda võimuses oleva, et aidata ja sõja mõju vähemalt natukenegi vähendada. 

Kuidas me aitame?

 •  Alustasime korjandust organisatsiooni UNICEF toetuseks Tšehhis ja kaasasime sellesse ka oma kliendid 26 Euroopa riigis, kes lisasid pea kahe kuu jooksul ostukorvi 0,50 euro suuruse summa. Lubasime iga annetuse kahekordistada ja anda kogu summa 100 % ulatuses Ukraina sõjas kannatada saanud lastele ja peredele. Meie kliendid toetasid korjandust üle 205 000 annetusega ja üheskoos õnnestus meil sel moel koguda 224 270 eurot, mida UNICEFi Tšehhi osakond kasutab sihipärase abi andmiseks otse Ukrainas.
 • „Kes annab kiiresti, annab topelt – kriisisituatsioonides kehtib see kahekordselt. Me hindame väga Notino firma abi Ukraina konfliktis kannatada saanud lastele. Klientide kaasamine ja kogutud summa kahekordistamine on ilus viis, kuidas võimaldada abi anda kõigil, kes ka kaugelt hädalistele kaasa tunnevad. See on meie jaoks erakordselt armas ja hinnaline koostöö Tšehhi firmaga, mis on rahvusvaheline, nagu UNICEFgi. Tänu kogutud summale võime anda joogivett, süüa, sooje tekke, peavarju ja kaitset lastele, kes vajavad seda just praegu kõige rohkem. Täname,“ütles UNICEFi Tšehhi osakonna tegevdirektor Pavla Gomba.
 • Saatsime kohe materiaalset abi 250 000 euro väärtuses.
 • Toimetasime kohe olulistesse kohtadesse materiaalse abina enam kui 500 000 toodet. Lastetoidud, mähkmed, põhilised hügieenitarbeid ja pakkematerjalid aitavad seal, kus abi tarvis läheb – Ukraina ja Slovakkia piiril ning otse Ukrainas haiglates ja keskustes. 
 • Samuti oleme korraldanud veel kümneid lisatarneid (kokku enam kui 250 000 toodet) materiaalset abi nii piirile kui ka otse Ukrainasse.

Ning me ei piirdu sellega.

 • Olukorrast ei ole jäänud puutumata ka meie Ukraina kolleegid. Oleme taganud neile toe vastavalt nende konkreetsetele vajadustele ning otsinud nende peredele majutust. Püsime kõigiga kontaktis ning lahendame koos nende ja lähedastega ümberpaigutamise või võimaliku individuaalse abi andmise küsimusi.
 • Pakume transporti Ukraina piirilt. Esimesed autod sõitsid välja juba 26. ja 27. veebruari nädalavahetusel, kui panime ühtlasi teele ka esimesed humanitaarabi saadetised.
 • Oleme aidanud kümneid peresid majutuse ja põhiliste vajaminevate asjadega. Ning me jätkame nende abistamist.
 • Oleme avanud kolleegide toetamiseks konto, kuhu võivad annetada kõik meie töötajad. Notino kolmekordistab iga annetuse.
 • Valmistame ette täiendavat materiaalse abi andmist. Me jälgime olukorda jätkuvalt ning valmistame koostöös Ukraina konsulaatide ja mittetulundusühingutega ette järgmisi abisaadetisi. 
 • Me abistame Tšehhis tegutsevaid organisatsioone, mis aitavad elamislubade, majutuse ja kõige vajaliku tagamisega.

Meil on hea meel, et hoiame sel raskel hetkel kokku, ning täname, et aitate koos meiega.