Mine põhisisu juurde

Kummel

Kummeli toimest nahale ja juustele võib kirjutada terve raamatu, mistõttu peetakse seda universaalseks ja mitmekülgseks ravimtaimeks. Kummel sisaldab mitmeid eeterlikke õlisid ja rohkem kui sada erinevat ainet annab sellele lisaks oivalisele lõhnale ka rahustava, puhastava ja taastava toime.

Kummelit sisaldavad kosmeetikatooted on eelkõige populaarsed tundliku ja ärritunud nahaga inimeste hulgas. Selle põhjuseks on asjaolu, et kummel vähendab punetust ja sügelust olgu kehal, peanahal või intiimpiirkonnas. Viimasest rääkides, kummel tasakaalustab ka pH-d.

 

Kummeli omadused

Kummel puhastab ja rahustab nahka ning kiirendab selle taastumist. Kummeli koostisesse kuulub palju eeterlikke õlisid ja rohkem kui sada aktiivset koostisainet. Just seetõttu kasutatakse kummelit nii sageli juukse- ja kehahoolduses tundliku naha korral. Kummelit leidub kummeliõlides, -kreemides, -puhastuspiimades, aga ka juukseid kergelt blondeerivates šampoonides.

Kummeli kasulik toime näo- ja kehanahale

  • Kummelil on õrn toime tundlikule nahale, mistõttu see sobib lastele ja inimestele, kes kannatavad ekseemi või dermatiidi käes.
  • Kummelil on puhastavad omadused ja see aitab ära hoida aknet.
  • Rahustab nahka, näiteks pärast pikka aega päikese käes viibimist.
  • Aitab vähendada allergilisi nahareaktsioone.
  • Kiirendab naha taastumist.
  • Toob leevendust kuivale ja sügelevale nahale ning vähendab punetust.
  • Tasakaalustab pH-d intiimpiirkonnas, vähendades vaginaalse mükoosi esinemist.

Kummeli kasulik toime juustele

  • Korrapärase kasutamise korral toimib heledatele juustele loodusliku blondeeriva ainena.
  • Kummel sisaldab rohkelt eeterlikke õlisid ja seega tugevdab õhukesi juukseid ning lisab juustele läiget.
  • Vähendab oluliselt peanaha sügelemist ja puhastab peanahka.

Kosmeetika kummeliga

Kummeliõli või -kreem on fantastiline toode akne või ekseemi käes kannatajatele, sest sisaldab aktiivseid koostisaineid, nagu eeterlikud õlid, flavonoidid ja rohkem kui sada muud ainet. Et kummel mõjub nahale väga õrnalt, leidub seda lastele mõeldud kosmeetikatoodetes, nagu näiteks kummeliga vanniõlid ja õrna toimega keha pesemisvahendid.

Kummel mõjub hästi juustele, nahale ja kätele, mistõttu seda taime leidub paljudes kosmeetikatoodetes. Kummelikreemid ja -õlid on eriti head kasutamiseks silmaümbruses ja punetavates nahapiirkondades. Tooteid on lihtne nahale kanda ja need aitavad kohe leevendada põletus- ja sügelustunnet .

Blondide juuste eest hoolitsemisel on vaja kasutada spetsiaalseid tooteid, mis ideaalsel juhul on looduslikku päritolu. Võib-olla oled juba kuulnud juuste heledamaks tegemisest kummeliga. See väike ilunipp aitab blondidel inimestel saavutada juustel heledam toon kasutamata selleks sünteetilisi aineid, mistõttu igal blondiinil peaks olema varuks juukseid blondeeriv kummelišampoon.

Kummeliga toodetel on imelised kasulikud omadused, kuid nende kasutamisega ei tohi liialdada. Kuigi kummel on allergiaohutu, võib selle liigse kasutamise korral tekkida allergiline reaktsioon. Seetõttu tuleb kummelikreemide, -õlide, -salvide ja -šampoonide kasutamisel alati järgida tootja soovitusi.

Oled huvitatud kosmeetikumide koostisainetest? Uuri lähemalt näiteks hariliku aaloe või rohelise tee kasutamise kohta kosmeetikas!

Kuva kogu tekst peida tekst