Mine põhisisu juurde

Mis aitab tundlike hammaste puhul

Üks väiksemaid hambaprobleeme, millest võime omal käel jagu saada, on hammaste tundlikkus. Muidugi on oluline teada, kuidas ja millega neid ravida. Kasutage tundlike hammaste puhul õiget hooldust! Meil on teile paar suurepärast nõuannet, kuidas ja milliste toodetega tundlike hammaste eest hoolitseda.

Küllap on igaüks kogenud ebameeldivat tunnet, kui nende hambad on puudutamise suhtes tundlikud. Nad reageerivad külmale, kuumale või magusale. Nendest harjaga üle käia on suisa õudus. Mõnikord on see hambahügieeni, valgendamise või liialt jõulise puhastamise kaasnähtus. Kõige tundlikum on paljastunud hambakael (see hamba osa, kus igemed lõppevad), kuid ka igemed pole selle vastu immuunsed.

Seda terviseprobleemi kutsutakse spetsialistide seas hammaste ülitundlikkuseks. Kõige parem on seda arutada hambaarstiga, aga mõistame, et selleks pole alati aega. Ka pikad ooteajad ei tule asja kiirele lahendusele kuigi palju kasuks.

 

Hammaste tundlikkus on üpris tavaline probleem. See tekib igeme taandumise ja emaili kulumise tõttu, kui paljastub hamba pehmem ja tundlikum sisemine osa nimega dentiin. See asub emaili ja igeme all ja selle sees peituvad tundlikud hambanärvid. Siis piisab vaid veidi tugevamast välimõjust, nagu näiteks külmast joogist, mis ärritab närve ja annab endast tunda lühikese, aga intensiivse valuaistingu näol.

Kuva kogu tekst peida tekst

Esmaabi tundlike hammaste puhul

Kõige parem on hammaste tundlikkust ennetada põhjaliku ja regulaarse suuõõne hooldusega kasutades sobivat hamba- ja hambavaheharja, hambaniiti ning suuvett. See kõik on teile tuttav, kuid hambad on ikka tundlikud?

Kui olete hästi ette valmistunud, ei tule ükski häda üllatusena. Kõik peaksid teadma, kuidas ühtäkki tundlikke hambaid rahustada ja mis peaks alati käepärast olema. Me pakume kiiret abi spetsiaalsete vahendite näol.

Kuidas rahustada tundlikke hambaid

1. Vahetage oma hambahari kõige pehmema vastu, mis on ka kõige õrnem. See kehtib ka elektriliste hambaharjade puhul – me pakume varuotsikuid ka tundlikele hammastele. Näiteks Sonicare Sensitive‘i otsiku keskel olevad harjased on ülipehmed ja nii õrnad tundlike hammaste ja igemete vastu, et neid kiidavad väga ka inimesed, kellel on paljastunud ja ülitundlikud hambakaelad.

2. Hambapasta tundlikele hammastele ja tundlikele hambakaeladele mõeldud hambapasta mõjuvad kiirelt, pakkudes koheselt valule leevendust. Lisaks sellele taastavad ja tugevdavad need emaili, kaitsevad hambaid kaariese eest ja sisaldavad mineraale, mis hoiavad hambaid tervetena. Meie juures on nende hambapastade valik tõeliselt rikkalik.

3. Tundlikele hammastele mõeldud hambapasta mõju võite toetada spetsiaalse suurema kaltsiumi- või fluoriidisisaldusega geeliga.

4. Rakendage vähem jõudu ja ärge puhastage oma ülitundlikke hambaid liiga agressiivselt. Kui te kuulute selle vähemuse hulka, kes peseb hambaid enam kui kaks korda päevas, tehke seda mõnda aega vähem sagedamini.

5. Koos hammastega puhastage tundlikele hammastele mõeldud pastaga ka igemeid, sest just seal armastavad bakterid paljuneda.

6. Vältige liiga külmi, kuumasid või magusaid jooke. See kehtib ka muude toiduainete puhul. Jäätisehõrgutis koos kuuma espressoga pole teie tundlike hammaste jaoks just kõige õigem valik.

Kui teie hammaste tundlikkus ei vähene ka siis, kui järgite kõiki nõuandeid, tuleb hambaarsti juurde aeg kinni panna. Ülitundlikuse taga võib peituda ka hambakaaries, millest saab jagu vaid spetsialist.